Aktualności

Rezydencja literacka | Karty zapisu
21815
page,page-id-21815,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive
 

Karty zapisu

Czytelnikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale może zostać każdy mieszkaniec Gminy Boguchwała, oraz osoba ucząca się i pracująca na terenie Gminy Boguchwała. Pozostałe osoby za wypożyczenie materiałów bibliotecznych wpłacają kaucję w wysokości 50,00 zł za każdy wypożyczony egzemplarz. Kaucja jest zwrotna po zwrocie książek (Zarządzenie Dyrektora GBP w Boguchwale Nr 3/2011 z dnia 3 stycznia 2011 r. ).

Zapisać się do biblioteki można w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, Wypożyczalni dla Dorosłych, Czytelni Multimedialnej] oraz wszystkich filiach GBP w Boguchwale. W całej sieci GBP w Boguchwale obowiązuje Regulamin Wypożyczalni wraz z czytelnią w GBP

w Boguchwale i filiach

By zostać czytelnikiem należy:

  1. przyjść do Biblioteki
  2. wypełnić kartę zapisu (wzór karty zapisu)
  3. dzieci i młodzież do lat 12 muszą posiadać karty zapisu podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych, do zapisania dziecka potrzebny jest jego PESEL
  4. okazać dowód osobisty (osoby pełnoletnie) lub legitymację szkolną (osoby niepełnoletnie)
  5. zapoznać się z Regulaminem Wypożyczalni
  6. podpisać i odebrać kartę biblioteczną

Wyrobienie karty bibliotecznej jest bezpłatne, natomiast w przypadku zagubienia karty, opłata za wydanie duplikatu (każdej następnej karty) wynosi 5 zł.

Karta biblioteczna uprawnia do korzystania ze zbiorów znajdujących się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, Wypożyczalni dla Dorosłych, Czytelni Multimedialnej i we wszystkich filiach GBP w Boguchwale. W każdej wypożyczalni czytelnik może jednorazowo pożyczyć 5 książek na okres 30 dni i 2 tytuły zbiorów specjalnych („książka mówiona”, płyty CD, płyty DVD, kasety video) w Czytelni Multimedialnej w Boguchwale .

Zapisując się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale, czytelnik otrzymuje własne konto w systemie obsługi czytelników SOWA2/MARC21. Po zalogowaniu się, może sprawdzać terminy zwrotów wypożyczonych pozycji, dokonywać zamówień, rezerwacji i prolongat.

Aby skorzystać na miejscu z materiałów znajdujących się w czytelniach i wypożyczalniach /książek, czasopism, zbiorów specjalnych, komputerowych baz danych/ należy zostawić u dyżurującego bibliotekarza kartę biblioteczną lub ważny dokument tożsamości (dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument z fotografią).